=اخبار و رویدادهای مالی و اقتصادی

خلاصه ای از عملکرد شرکت مشاوران کاوش

77

 
 
 
خلاصه ای از عملکرد شرکت مشاوران کاوش
 
شرکت مشاوران کاوش در سال 1394 نسبت به سال قبل از آن عملکرد 
 
بسیار موفق تری داشت و در مبلغ حدود 375 میلیاردتومان سرمایه گذاری 
 
به عنوان مشاور امکان سنجی در کنار کارفرمایان حضور داشت.
 
این موفقیت بی نظیر را به تمامی اعضای شرکت مشاوران کاوش و 
 
مشتریان و کارفرمایان گرامی تبریک می گویم.
 
امیدواریم در سال جدید به موفقیت های بیشتری دست یابیم.
 

 

برچسب ها: خلاصه ای از عملکرد شرکت مشاوران کاوش

جمعه 6 فروردین 1395 , 16:54
0


بیشتر بخوانید ...

دریافت مجوز نهایی موسسه اعتباری کاسپین

76

موسسه اعتباری کاسپین در چارچوب فرآیند ساماندهی بازارغیرمتشکل پولی و پس از طی مراحل قانونی، مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت کرد و در فهرست موسسات اعتباری مجاز قرار گرفت.


  به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، موسسه اعتباری کاسپین می‌تواند بر اساس اساسنامه مصوب خود و در چارچوب قانون پولی و بانکی کشور، قانون عملیات بانکی بدون‌ربا، مصوبات شورای پول‌ و اعتبار، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های صادره از سوی بانک مرکزی و سایر قوانین و مقررات ذی‌ربط، به عملیات مجاز بانکی مبادرت کند.
این موسسه اعتباری در حال حاضر به عنوان پنجمین موسسه اعتباری غیربانکی مجاز شناخته می‌شود، مقرر است دارایی‌ها و بدهی‌های قابل تجمیع شرکت‌های تعاونی‌ اعتبار «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان» و «عام کشاورزان مازندران» را که تا به حال تحت عنوان آرمان ایرانیان فعالیت می‌کردند طبق روش مشخص به حساب های خود انتقال دهد.

 

منبع: بانک مرکزی

برچسب ها: دریافت مجوز نهایی موسسه اعتباری کاسپین

شنبه 29 اسفند 1394 , 16:29
0


بیشتر بخوانید ...


سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی کاهش یافت

67

صنعت و معدن که در رکود قرار دارد و گفته می‌شد که سهم این بخش از تسهیلات بانکی ارائه شده در سال جاری افزایش یابد، با کاهش سهم در سال جاری روبه‌رو شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نبود استراتژی صنعتی و یک برنامه مدون برای توسعه صنعت و معدن کشور در سال‌های گذشته به ویژه زمان تحریم، علاوه بر افزایش تورم، رکود را بر بخش تولید کشور حاکم کرد تا واحدهای تولیدی با مشکل فروش و تولید محصولات خود روبه‌رو شوند.

رکود حاکم بر این بخش و مشکلات مالی که تولیدکننده‌ها با آن مواجه شدند، سبب شد تعداد زیادی از واحدهای صنعتی طی 10 سال اخیر به تعطیلی کشانده شوند و در شرایط تحریم نیز بسیاری از واحدها ظرفیت تولید خود را به زیر 50 درصد کاهش دهند.

این در شرایطی بود که قریب به اتفاق واحدهای تولیدی، عمده مشکل خود در سال‌های گذشته را کمبود نقدینگی و مشکل در تامین سرمایه در گردش عنوان کرده‌اند و با روی کار آمدن دولت جدید تامین مالی این واحدها در اولویت‌های بخش صنعت و معدن کشور قرار گرفت.

با توجه به اینکه در کشور ایران بخش اعظم منابع مالی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از طریق منابع بانکی تامین می‌شود، ارایه تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن از مهم‌ترین راهکارهای دولت برای خروج از رکود واحدهای تولیدی به شمار می‌رود.

سال گذشته در مجموع میزان تسهیلات ارائه شده بانکی نسبت به سال پیش از آن افزایش یافت و سهم بخش صنعت و معدن از مجموع تسهیلات ارائه شده در 9 ماهه نخست سال به 31 درصد رسید.

این سهم به همین شکل تا پایان سال ادامه یافت و در آن زمان، وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش‌بینی کرد که سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی در سال آینده یعنی امسال با افزایش روبه‌رو باشد و حتی پیشنهاد رسیدن به سهم 40 درصدی این بخش از تسهیلات بانکی را نیز مطرح کرد.

این در حالی است که بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی از تسهیلات ارائه شده به بخش‌های مختلف، سهم بخش صنعت و معدن در 9 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش دو درصدی همراه بوده است؛ به عبارت دیگر این بخش موفق شده است که 29 درصد از تسهیلات بانکی ارائه شده را در این مدت به خود اختصاص دهد.

البته کاهش سهم صنعت در عین افزایش میزان تسهیلات دهی بانک‌ها اتفاق افتاده، یعنی با وجود کاهش سهم این بخش، رقم پرداختی به صنعت و معدن در این مدت نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.

به طور کلی سهم این بخش در 9 ماهه نخست از سال‌های 90 تا 94 به ترتیب برابر 31.9، 30.3، 31 و 29.1 درصد بوده اما در همین مدت در سال‌های مذکور میزان رقم پرداخت شده به عنوان تسهیلات به این بخش همواره با افزایش همراه بوده است.

گزارش بانک مرکزی حاکی از این است که در 9 ماهه سال 1391 تسهیلات پرداختی 43 هزار میلیارد تومان، در 9 ماهه سال 1392 معادل 51 هزار میلیارد تومان، در9 ماهه سال گذشته برابر 73 هزار میلیارد تومان و در سال جاری رقم تسهیلات پرداختی به صنعت و معدن 77 هزار میلیارد تومان بوده است.

همچنین از مجموع 77 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده به بخش صنعت و معدن، 83 درصد از آن معادل 64 هزار میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها اختصاص یافته است و پس از آن بخش ایجاد و توسعه با 5000 و 3000 میلیارد تومان بیشترین سهم را از تسهیلات بخش صنعت و معدن داشته‌اند.

خرید کالای شخصی، سایر تسهیلات، خرید مسکن و تعمیر در رتبه‌های بعدی جذب تسهیلات در این بخش قرار می‌گیرند.

البته افزایش سهم تامین سرمایه در گردش در بخش صنعت و معدن نکته خوبی به شمار می‌رود اما اینکه در شرایط رکود بخش صنعت و معدن سهم این بخش از تسهیلات کاهش پیدا کند، جای تامل دارد.

این کاهش سهم در حالی اتفاق می‌افتد که در همین مدت سهم بخش‌های بازرگانی، خدمات و کشاورزی از تسهیلات افزایش یافته است.

منبع: وب سایت کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی

برچسب ها: سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی کاهش یافت

چهارشنبه 7 بهمن 1394 , 11:12
0


بیشتر بخوانید ...

وام های بانکی نصیب چه کسانی می شود؟

66

 

 آمار 8 ماهه امسال را ببینید

 

آمار تسهیلات دریافتی بخش های مختلف اقتصادی حکایت از افزایش کل تسهیلات اعطایی و کاهش تسهیلات بخش صنعت و معدن دارد.

بانک مرکزی آمار مربوط به تسهیلات پرداختی بانک ها در 8 ماهه ابتدای سال جاری را منتشر کرد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی 8 ماهه ابتدای سال 1394 به  بخشهای اقتصادی بیش از 219 هزار میلیارد  تومان می‌باشد که در مقایسه با 8 ماهه سال گذشته حدود 13 هزار میلیارد  تومان (معادل 6.3 درصد) افزایش داشته است.

بر اساس آمار بانک مرکزی سهم تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن طی 8 ماهه سال جاری حدود 64 هزار و 200 میلیارد تومان (معادل 29.2 درصد) بوده که نسبت به 8 ماهه سال گذشته 4 هزار میلیارد تومان (معادل 0.7 درصد) کاهش داشته است.

این گزارش می افزاید: سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی طی 8 ماهه سال جاری مبلغ 139 هزار میلیارد تومان معادل 63.3 درصد کل تسهیلات پرداختی می‌باشد که در مقایسه با 8 ماهه سال گذشته مبلغ 14 هزار و 300 میلیارد تومان معادل 11.5 درصد افزایش داشته است.

سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در 8 ماهه سال جاری معادل 53 هزار و 100 میلیارد تومان بوده است که حاکی از تخصیص 38.2 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش تمام بخشهای اقتصادی (مبلغ 139 هزار میلیارد تومان) می‌باشد.

از 42 هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی دربخش صنعت و معدن معادل 82.6 درصد آن (مبلغ 53 هزار و 100 میلیارد ریال) در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری می‌باشد.

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها: وام های بانکی نصیب چه کسانی می شود؟

چهارشنبه 9 دی 1394 , 17:07
0


بیشتر بخوانید ...


بانک ها نیمه اول امسال چقدر وام داده اند؟

63

تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش های مختلف طی 6 ماهه سال 1394 به 1601.6 هزار میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با 6 ماهه سال گذشته مبلغ 138.3 هزار میلیارد ریال (معادل 9.4 درصد) افزایش داشته است.
 

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سهم تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن طی 6 ماهه سال جاری 479  هزار میلیارد ریال معادل 29.9 درصد بوده که نسبت به 6 ماهه سال گذشته 13 هزار میلیارد ریال (معادل 2.8 درصد) افزایش داشته است.

سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمامی بخش‌های اقتصادی طی 6 ماهه سال جاری مبلغ 1018.7 هزار میلیارد ریال معادل 63.6 درصد کل تسهیلات پرداختی می‌باشد که در مقایسه با 6 ماهه سال گذشته مبلغ 137.2 هزار میلیارد ریال معادل 15.6 درصد افزایش داشته است.

 

سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در 6 ماهه سال جاری معادل 389.2 هزار میلیارد ریال بوده است که حاکی از تخصیص 38.2 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش کلیه بخش های اقتصادی (مبلغ 1018.7 هزار میلیارد ریال) می‌باشد. ملاحظه می‌شود از 479.0 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداختی دربخش صنعت و معدن معادل 81.2 درصد آن (مبلغ 389.2هزار میلیارد ریال) در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و  اولویت‌دهی به تامین منابع برای این بخش وسط بانک‌ها در سال جاری می‌باشد.

 

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها: بانک ها نیمه اول امسال چقدر وام داده اند؟

چهارشنبه 13 آبان 1394 , 15:50
0


بیشتر بخوانید ...

دستورالعمل بانک تجارت برای تدوین طرح توجیهی

60

 

بانک تجارت سرفصل های مورد نظر خود در گزارش های امکان سنجی طرح ها و پروژه ها را طبق فرمت زیر اعلام کرد.

1- کلیات طرح شامل مشخصات، پیشینه متقاضی، سهامداران، گروه های تابعه و وابسته، و اموال غیر منقول.
2- بررسی فنی و عملیاتی شامل، محل فعالیت، منابع انسانی، مجوز ها و گواهی نامه ها، مشخصات فنی خطوط تولید و محصول و ظرفیت سنجی فنی طرح.
3- بررسی اقتصادی، شامل، نوع و نحوه خرید مواد اولیه، بسته بندی، قطعات یدکی، چگونگی فروش محصول، سیاست های خرید و فروش داخلی و خارجی، رقباء و برنامه های گسترش بازار محصول.
4- بررسی و تحلیل مالی شامل برآورد هزینه های سرمایه گذاری کل طرح و نحوه تأمین مالی آن، نسبت های اهرمی، نقدینگی، فعالیت، سودآوری، سرمایه گذاری، تحلیل منابع و مصارف.

برچسب ها: دستورالعمل بانک تجارت برای تدوین طرح توجیهی

سه شنبه 13 مرداد 1394 , 10:53
2


بیشتر بخوانید ...


تدوین طرح توجیهی در سرتاسر ایران

58

تدوین طرح توجیهی در سرتاسر ایران

تدوین طرح های توجیهی در کلیه زمینه های صنعتی، کشاورزی، خدماتی، توریستی و .... در سراسر ایران

توسط متخصصین حرفه ای شرکت مشاوران کاوش

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره
 
021-88348545
 
و یا ایمیل
 
info@kavoshmo.ir
 
تماس بگیرید
برچسب ها: تدوین طرح توجیهی در سرتاسر ایران

چهارشنبه 31 تیر 1394 , 10:23
0


بیشتر بخوانید ...

برگزاری مجمع عمومی موسسه اعتباری آرمان

49

برگزاری مجمع عمومی موسسه اعتباری آرمان

مجمع عمومی موسسه اعتباری آرمان با حضور ۹۷ درصدی سهامداران برگزار شد. براساس رای سهامداران، اساسنامه تاسیس این موسسه اعتباری با رای حداکثری سهامداران تصویب شد. 

همچنین براساس رای سهامداران، اقایان؛ علیرضا پایین محلی( از طرف موسسه فردوسی)، فرید ضیا الملکی(عضو سابق هیات مدیره بانک ملی ایران/از طرف موسسه فرشتگان)، علی رحمانی(مدیر عامل سابق بورس تهران/از طرف موسسه فرشتگان)، ذکریا متحمل(از طرف موسسه فرشتگان) و دکتر اکبری(از موسسه حسنات) بعنوان اعضای اصلی هیات مدیره و عنایتی (از طرف موسسه فردوسی) بعنوان عضو علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند. 

هیات مدیره نیز در جلسه دیگر رئیس هیات مدیره،نایب رئیس و مدیر عامل را انتخاب می کند.


گفتنی است پس از برگزاری مجمع عمومی که در ان نمایندگان تعاونی های ادغام شده در موسسه ارمان حضور داشتند، اساسنامه شرکت برای طرح و تصویب در شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی ارسال می شود. 

پس از این کار، مجوز قانونی برای ثبت موسسه در ثبت شرکت ها از سوی بانک مرکزی صادر خواهد شد. 

همچنین روزنامه دنیای اقتصاد بعنوان روزنامه کثیر الانتشار جهت انتشار اگهی موسسه ارمان ایرانیان انتخاب شد. موسسه دایا رهیافت بعنوان حسابرس قانونی موسسه اعتباری انتخاب شد. 

گفتنی است تعاونی های اعتبار الزهرا مشهد، امید جلین، بدر توس، پیوند، حسنات، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان و وحدت مشهد در موسسه اعتباری آرمان (فرشتگان- فردوسی)ادغام شده اند.

منبع: اخبار بانک

برچسب ها: برگزاری مجمع عمومی موسسه اعتباری آرمان

یکشنبه 28 تیر 1394 , 11:24
0


بیشتر بخوانید ...

color:#fff;background: #0E9E63;